הכנה לעתיד

זוגות שאינם נשואים אינם מוגנים כמו זוגות נשואים בזמן הפרידה. לכן, יש צורך בחתימת הסכם ממון בין זוגות המוגדרים כידועים בציבור

החוק בישראל אינו מקיף וכולל כשזה נוגע לזוגיות שהיא אינה זוגיות תחת ברית הנישואין. זוגות רבים בישראל אינם נשואים, אך מנהלים אורח חיים זוגי לכל דבר. לא מדובר רק בזוגות להט"בים, אלא גם בזוגות הכוללות גבר ואישה, אך כאלו שאינם מאמינים בברית הנישואין מסיבה זו או אחרת. לכן, עלה הצורך להגדיר את הזוגות הללו, כדי שיהיה יותר קל להתמודד איתם ומולם חוקית ומשפטית.

הזוגות הללו נקראים כיום ידועים בציבור. כדי לקבל מעמד של ידועים בציבור, צריכים הזוגות לגור ביחד, להוכיח שהם מנהלים משק בית משותף ושיהיו להם נכסים משותפים. עם זאת, הבעייתיות מתחילה כאשר הם נפרדים. הזוגות הללו לא מקבלים יחס של זוגות נשואים, והרכוש, על פי חוק, יחולק למי שרשום עליו.

לא לצאת מופסד

לכן, הפתרון, כמו במקרה של זוגות נשואים, הוא הסכם ממון. ביצוע הסכם ממון ידועים בציבור דורש הבנה כי עליהם להכין את עצמם ליום שבו ייפרדו, שכן צד אחד עלול לצאת מאוד מופסד. זה אמנם לא פשוט לדרוש מבן זוג הסכם ממון ידועים בציבור אך לעיתים זה חובה כדי לשמור על ראש שקט.